// zrovna čtete...

Společnost

Červený trpaslík – nová série „Zpátky na Zem“

boys_back

Po devíti letech je tu nová třídílná serie kultovního seriálu Červený trpaslík. Jmenuje se „Zpátky na Zem“.  Jedná se o tři navazující díly dlouhé 24 minut, takže je to spíše taková miniserie.  Nový „Trpaslík“ byl odvisílán na televizní stanici Dave od 10. do 12.4.

Příběh začíná na Červeném Trpaslíku devět let poté, co jsme naše hrdiny opustili v posledním díle na mikrobem prožrané a rozpadající se lodi. Loď se nyní zdá být v pořádku až na Hollyho, který byl údajně zničen při povodni, kterou způsobil Listr, když před devíti lety zapomněl zavřít kohoutek u vany na velitelské palubě. Mrtvá je údajně i Kočanská a Listr nosí květiny k jejímu hrobu a předčítá jí klasická díla anglické literatury. Posádka působí apaticky a značně zestárla. Události se dají do pohybu když na scénu vletí Kocour a překotně vypráví o svém napadení obrovskou příšerou v cisterně na vodu. Všichni (kromě zbabělého Rimmra) se pustí do střetu s neznámým stvořením. Po neúspěšném boji, kdy se posádce podaří pouze useknout vetřelci jedno chapadlo, se záhadně objevuje hologram Katarina Bartikovska, v minulosti vědecká pracovnice na Trpaslíku, a přebírá velení.  Useknuté chapadlo, dle Krytona ,patřilo mezidimenzionálnímu levitantovi. Katarina z chapadla získá kvantovou rovnici pro otevření mezidimenzionální brány a pošle celou posádku zpátky na Zem do našich časů.

Další díly se odehrávají na Zemi, kdy se posádka snaží zjistit pravdu o sobě samých.  Poté co zjistí, že jsou jen smyšlené seriálové postavy, začnou hledat svého stvořitele, aby  dostali odpověď na otázku jejich dalšího bytí. Na to jak to všechno dopadne se podívejte.

Serie není nic převratného, ale není špatná. Celý příběh je určitou variací na díl s olihní beznaděje, zápletka je v mnoha ohledech velmi podobná. Určitě ale stojí za to se na ni podívat. Je to radost vidět opět naše oblíbené hrdiny na obrazovkách.. i když o devět let starší.

Odkazy na díly ke stažení najdete na http://www.cervenytrpaslik.cz.

Nových dílu si všimla i Česká televize a tak se můžeme těšit na český dabing.

Podívejte co o nových dílech řekli v pořadu „Události, komentáře“.