// zrovna čtete...

Cestování

Sinsheim a Speyer museum

SINSHEIM MUSEUM najdete za 4 hodiny jízdy z Prahy směrem na Norimberk, sesterské SPEYER MUSEUM je vzdálené jen několik desítek kilometrů od SINSHEIMu.

Už z dálnice uvidíte letadla, která nestojí obyčejně na zemi, ale jsou v nakloněné poloze jakoby letěla. Nejnavštěvovanější je Concorde a Tupolev. Doporučuji vyrazit z Prahy kolem 5hod. ráno, aby jste si letadla užili bez dlouhých front – přijeli jsme kolem 10hod a stihli jsme se relativně v klidu podívat na všechno, než se tam nahrnuly autobusy turistů. Uvnitř v halách jsou stará auta, americká klasika z 50. let (auta jsou tak obrovská, že bych s tím v životě nikde nezaparkovala :-), tanky, menší letadla, zemědělské stroje, F1 Michaela Schumachera, 2 limuzíny Mercedes patřící Hitlerovi, jedna limuzína nevím jaké značky a zjevně ošklivější patřící Stalinovi atd. Je opravdu na co se dívat, ale 2 hodiny nám na prohlídku docela stačily.

Potom jsme se přemístili do SPEYER MUSEUM, kde největším lákadlem je ruský raketoplán BURAN, který prý opravdu byl ve vesmíru! Můžete nahlídnout i dovnitř! Je to neuvěřitelný kolos! Venku se pak můžete podívat do nákladního ruského letadla Antonov, Boeing Jumbo Jetu nebo ponorky U-9

V den naší návštěvy ještě stěhovali do muzea německou vysloužilou loď, tak jsme si mohli udělat obrázek, jak tam ty velká letadla dopravovali.

Výlet krásně stihnete za 1 den a utratíte asi 30EUR za vstupy/osobu. Přestože do techniky moc nedělám a nepřivezla jsem si ani jednu kabelku, opravdu jsem byla nadšená a vřele tento výlet doporučuji i dámá :-)